Системи димовидалення 
зенітний купол - 1   Проблема організації систем димовидалення на об'єкті зустрічається сьогодні у більшості інвесторів, будівельних компаній і проектних груп при реалізації сучасного будівельного проекту. Шляхів рішення цього питання декілька, але умовно їх можна розділити на два напрямки – організація такої системи димовидалення за рахунок використання спеціальних пристосувань у сполученні з вентиляторами димовидалення, або застосування альтернативних технологій. При сучасному рівні будівельного бізнесу в Європі, а в Україні зокрема, схема з використанням вентиляторів не є вигідною для інвестора у жодному випадку, за умови подальшої експлуатації об'єкта. Кажучи простою мовою, це обладнання, яке буде один раз куплене і буде використано один раз при виникненні не самих гарних обставин. Варто також врахувати те, що для підтримки працездатності цього обладнання доведеться регулярно проводити сервісне обслуговування і тестові запуски системи, що у свою чергу теж додає додаткових витрат. При цьому, дане обладнання як і раніше не буде знаходитися в постійній експлуатації.
     
Самою гідною альтернативою таким системам є застосування і використання на об'єктах систем димовидалення і вентиляції, побудованих на принципі гравітаційного димовидалення – зенітних куполах. Запропоноване рішення, крім своєї основної функції – димовидалення , виконує також ряд не менш корисних вторинних функцій, таких як освітлення приміщення і природна вентиляція, що автоматично спричиняє зменшення витрат на електроенергію для штучного освітлення і штучної вентиляції. А для будинків з великими обсягами внутрішніх приміщень (супермаркети, спортивні зали, виробничі приміщення) дана технологія дозволяє автоматично вирішувати проблему надлишкової вологи піддахового простору. І в цьому випадку застосування такої системи димовидалення на об'єкті стає економічно вигідним.
Що ж таке зенітні куполи? Сучасні словники пояснюють це так: Зенітний купол – світловий проріз, розташований у площині покриття покрівлі. Зенітні куполи складаються:
  • з опорної частини, яка встановлюється на плити або балки покриття;
  • зі світлопропускаючої частини у вигляді панелей, куполів або зводів.
  зенітний купол - 2
     
зенітний купол - 3   Умовно їх можна розділити на два типи – зенітні ліхтарі крапкові (у виді куполів, пірамід і т.п.) і зенітні світлові лінії (в основному використовуються для освітлення супермаркетів, басейнів, зимових садів). На сьогоднішній день ми пропонуємо всі типи і різновиди зенітних куполів, а також автоматику для таких систем.
Найбільш цікавими на сьогодні є зенітні куполи типу MCR-PROLIGHT виробництва компанії MERCOR, що сполучають у собі не тільки якість і надійність, але і розумну ціну. Дані зенітні куполи сертифіковані на Україні як обладнання протипожежного призначення і мають дозвіл використовуватися в системах димовидалення. Їх основна ознака – дуже багатий вибір різноманітних варіантів виконання.
Система керування такими системами димовидалення (зенітними куполами) підбирається виходячи з вимог і побажань замовника, з урахуванням усіх функцій, що виконуються цим обладнанням. Це може бути система з використанням пневматичних приводів, коли на перше місце ставиться час відкриття зенітного купола. Пневматичний привід – це сучасна альтернатива застарілому рішенню з застосуванням піропатронів. Час відкриття такої системи димовидалення складає максимум 1 секунду. При цьому корпус зенітного ліхтаря і його купол не пошкоджуються.
Якщо Вас зацікавила наша пропозиція, ми завжди будемо раді відповісти на всі Ваші запитання.

 

© 2010-2019 TSM group. All rights reserved.